Wczytuję dane...

Perfumy damskie

Część garderoby, szczegół uzupełniający stylizację, przywoływacz różnych wspomnień - to tylko niektóre spośród określeń dla perfum. Sztuka wyrabiania przepięknych zapachów liczy sobie kilka tysięcy lat i znana była już w Starożytności. Obecnie, szczególnie perfumy damskie oryginalne są nieodłącznym elementem naszego codziennego ubioru i w zależności od rodzaju, idealnie sprawdzają się nie tylko w przypadku wyjątkowych okazji, ale i na co dzień.

Czytaj dalej...

Perfumy, wody perfumowane, oraz wody toaletowe

W potocznym rozumieniu perfumami określa się na ogół każdy flakonik, w którym znajduje się płyn z piękną kompozycją zapachową. Niemniej jednak perfumy oryginalne damskie różnią się znacząco od wody toaletowej i od wody perfumowanej. Różnica ta dotyczy głównie stężenia zawartych w nich olejków zapachowych. Ekskluzywne perfumy damskie mają jej od 20 do 50 procent. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, iż prawdziwa perfuma damska poza jakością zapachu, będzie również odznaczać się wysoką ceną. Ponadto tego typu kompozycje zapachowe nie są dostępne w zwykłych drogeriach. Należy szukać ich raczej w specjalnych perfumeriach i w sklepach internetowych. Najtrwalsze perfumy damskie powinny mieć dużą zawartość procentową olejków eterycznych, dzięki czemu będą intensywnie i długo pachnieć.

Tanie markowe perfumy, a tak właściwe wody perfumowane zawierają zaledwie 10 do 15 procent olejków eterycznych. Mają bardzo intensywny zapach, który może utrzymywać się na skórze przez długi czas, zaś ubrania spryskane wodą perfumowaną pachną jeszcze przy następnym założeniu. Zdecydowanie znacznie mniejsze stężenie olejków eterycznych znajduje się a wodach toaletowych i na ogół wynosi ono około 10 procent. Zapach wody toaletowej nie jest nazbyt trwały, niemniej jednak stanowi idealny dodatek dla kobiet, które doceniają lekkie zapachy. Żeby móc się cieszyć trwałym i wyjątkowym zapachem, warto wybierać wyłącznie markowe perfumy, jak i wody perfumowane oferowane przez renomowane firmy kosmetyczne.

Jakie zapachy mogą mieć perfumy damskie?

Każda z pań pragnie odnaleźć swój własny zapach, który się jej spodoba, będzie dopasowany do osobowości i wywoła odpowiednie skojarzenia otoczenia, niemniej jednak nie jest to zdecydowanie proste zadanie. Nierzadko potrzeb wielu prób, ale i kilku niezbyt udanych zakupów, aby móc wreszcie odnaleźć najlepszy dla siebie zapach perfum damskich. 

Rodzaje zapachów

Celem dobrania najlepszych perfum damskich, warto dowiedzieć się, jakie są dostępne rodzaje zapachów: 

  • Kompozycje kwiatowe - są jednymi spośród najczęściej wybieranych i najpopularniejszych perfum damskich. Nierzadko zapachy kwiatowe są połączone z zapachami orientalnymi albo owocowymi, tworząc mniej albo bardziej słodkie damskie kompozycje zapachowe. Nuty kwiatowe są na ogół eleganckie, niezwykle kobiece i odpowiadają kobietom w każdym wieku. Ogromne znaczenie dla wrażenia ogólnego będą mieć zapachy połączone z kwiatowymi aromatami (pudrowe, orientalne, owocowe), 
  • Zapachy szyprowe - poleca się je eleganckim i bardzo pewnym siebie kobietom. Na ogół są bardzo ciężkie i intensywne. Często podczas ich produkcji wykorzystuje się aromat z mchu dębowego, łączy się go na przykład z paczką albo różą, 
  • Zapachy cytrusowe - to na ogół bardzo świeże kompozycje zapachowe, na których zakup decydują się kobiety aktywne i młode. Perfumy cytrusowe bardzo dobrze nadają się na lato, bez względu na indywidualne upodobania, 
  • Zapachy orientalne - to ciężkie, a zarazem zmysłowe perfumy, wybierane na ogół przez pewne siebie i odważne kobiety. Można wyczuć w nich kardamon, cynamon i aromaty korzenne. Idealnie pasują do kreacji wieczorowych.

Nuty zapachowe

Perfumy mają trzy nuty zapachowe. Oznacza to, iż perfumy będą potrzebować czasu, aby móc się rozwinąć. Pierwszy z zapachów perfum można wyczuć na skórze od razu, ale nie jest jedynym. Ponadto, bardzo szybko się ulatnia, bowiem już po 30 minutach - to tak zwana nuta głowy. Kolejną nutą zapachową jest nuta serca, która utrzymuje się przez kilka godzin. Nawet jeśli dwie poprzednie nuty zapachowe już się ulotnią, pozostanie jeszcze nuta bazowa, która ma największą trwałość.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów