Wczytuję dane...

TOP 3 - kultowe męskie perfumy

TOP 3 - kultowe męskie perfumy

W naszym rankingu przedstawimy 3 kultowe męskie perfumy, których działanie jest wręcz ponadczasowe i które od wielu lat stanowią najczęstszy wybór wśród mężczyzn na całym świecie.

Chanel Bleu de Chanel

Przedstawiając kultowe perfumy męskie królujące w naszym sklepie, nie sposób nie wspomnieć o wodzie perfumowanej Chanel Bleu de Chanel, stanowiącej zdecydowanie najczęstszy wybór wśród mężczyzn nie tylko w Polsce (a zarazem na łamach naszej perfumerii), ale i na świecie, a stworzonej już w 2010 roku przez znanego w branży francuskiego perfumiarza Jacquesa Polge'a. Powstała z myślą o prawdziwych facetach, którzy z odwagą kroczą przez życie, stawiane przed nimi przeszkody traktując jako wyzwania, a trudy dnia codziennego znosząc z zawadiackim uśmiechem na twarzy.

Ma to odzwierciedlenie w bardzo eleganckim, pasującym do absolutnie każdej kreacji oraz okazji zapachu, którego sercem jest kontrast uzyskany z połączenia subtelnych nut kwiatowych z wyrazistym i świeżym imbirem. Ważnym składnikiem tych perfum są drzewne nuty zawarte w samym ich sercu - nuty drzewa cedrowego i sandałowego przejmują kontrolę i podkreślają siłę oraz wolność faceta, a akordy cytrusowe nadają całemu zapachowi dużego powiewu świeżości.

Cartier Déclaration Parfum

Ranking zawierający w sobie kultowe perfumy męskie nie mógłby się obyć bez wody perfumowanej Cartier Déclaration Parfum, która zamyka intensywność, pełnię emocji oraz rześkość uzyskaną za sprawą cierpkiej, gorzkiej pomarańczy bazy w stylowym opakowaniu. Powstała w 2018 roku za sprawą Mathilde Laurent kompozycja jest bardzo ciepła, ale zarazem wyrazista, doskonale pasująca do tętniących męskością facetów - zawiera w sobie jednak nutę tajemniczości i niejednoznaczności, którą polubią ci, którzy nie lubią podawać innym wszystkiego na tacy.

Bazą aromatu tych perfum jest cedr, który nadaje im orientalnego drzewnego zapachu, który został wręcz stworzony do wieczornych wyjść i nadaje się również na specjalne okazje. Wiele do powiedzenia ma również balsam Tolu, który jest jedną z dominujących w nich nut.

YVES SAINT LAURENT L'Homme Parfum Intense

Nasze notowanie kultowych perfum męskich zamyka produkt znanych perfumiarzy Anne Filipo oraz Dominique'a Ropiona. Stworzony został z myślą o pewnych siebie mężczyznach, a za sprawą unikalnej mieszanki cytrusów i wyrazistych przypraw oraz dominującego aromatu drzewnego występującego w towarzystwie kwiatowych nut potrafi podkreślić każdy aspekt męskości.

Serce kompozycji stanowi kwiat pomarańczy, a sam w sobie zapach jest elegancki, ale jednocześnie zmysłowy i prowokujący do intensywnych emocji, głównie za sprawą drzewnych akordów i szarej ambry.