Wczytuję dane...

Testery perfum - czym są i gdzie je najlepiej kupić?

Testery perfum - czym są i gdzie je najlepiej kupić?

Testery perfum, chociaż cieszą się ogromną popularnością wśród klientów perfumerii internetowych czy portali aukcyjnych, wciąż wzbudzają wiele kontrowersji. Na forach internetowych toczą się dyskusje na temat ich trwałości, a sceptycy podważają oryginalność dostępnych na rynku produktów. Powodem jest przede wszystkim cena - często nawet kilkadziesiąt procent niższa niż w przypadku oryginalnych perfum.

Tymczasem sprawa jest dużo prostsza, niż mogłoby się wydawać. Każdy producent perfum przeznacza pewną pulę swoich produktów na reklamę i promocję. Część z nich trafia do perfumerii właśnie w formie testerów - po to, by klienci mogli poznać ich zapach, przekonać się, czy im odpowiada, a w rezultacie - dokonać zakupu oryginalnego produktu.

Czym różni się tester od oryginału?

Zastanawialiście się kiedyś, co składa się na cenę perfum? Oprócz kosztów wytworzenia samego produktu cena uwzględnia również mnóstwo kosztów dodatkowych, takich jak np. koszty reklamy, transportu, marżę sklepu oraz oczywiście koszty opakowania, które potrafią być całkiem spore.
I właśnie opakowanie jest tym, co odróżnia tester od oryginalnych perfum. Różnice najłatwiej dostrzec w przypadku opakowania zewnętrznego - zamiast eleganckiego, bogato zdobionego pudełka, otrzymujemy zazwyczaj niepozorny, biały lub szary kartonik. Nie powinien nas również zdziwić brak folii ochronnej. Co do samego flakonu, to zazwyczaj jest on dokładnie taki sam, jak w przypadku oryginału (chociaż i od tej reguły zdarzają się wyjątki), często natomiast brakuje korka na atomizerze.
Cała reszta, a w szczególności skład i pojemność, pozostają bez zmian. Kupując tester, otrzymujemy pełnowartościowy produkt o identycznym składzie jak oryginalne perfumy, nie musimy się zatem obawiać o jego trwałość (ale też nie oczekujmy większej trwałości - to chyba najczęściej powielany mit, dotyczący testerów).

Czy tester to zawsze dobry wybór?

Jeżeli planujesz zakup perfum na prezent, wybór testera (zwłaszcza oznaczonego naklejką "tester" lub "demonstration") będzie raczej mało eleganckim rozwiązaniem. Jeśli jednak kupujesz perfumy na własne potrzeby i nie zależy Ci na ozdobnym opakowaniu, to nie ma powodu przepłacać. Dzięki testerom możesz mieć swoje ulubione perfumy za ułamek ceny. Jest to również doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy kupujesz nowy zapach i nie masz całkowitej pewności co do tego, że przypadnie Ci on do gustu - nie musisz ryzykować wydawania znacznie większej sumy pieniędzy na oryginał.

Luksusowe perfumy kosztują zazwyczaj niemało, co powoduje, że na rynku można spotkać podrobione produkty. Dzieje się tak również w przypadku testerów, część z nich pochodzi z nielegalnych źródeł. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić testery perfum, by nie trafić na podróbki i móc w pełni cieszyć się swoim ulubionym zapachem, postaw na sprawdzoną perfumerię internetową, taką jak PerfumyOnLine.

W naszym sklepie oferujemy testery markowych perfum, zarówno tych nieco starszych, jak i nowości. Gwarantujemy nie tylko ich oryginalność, ale również bardzo atrakcyjne ceny.