Wczytuję dane...

Perfumy o zapachu róż

Róża jest powszechnie uznawana za królową wszystkich kwiatów. Nie powinno zatem dziwić, że tak często stanowi jeden z podstawowych składników wód kwiatowych. Perfumy o zapachu róży od tysiącleci ozdabiają kobiece nadgarstki.

Czytaj więcej...

Róża - nuta zapachowa

W perfumach stosuje się najczęściej dwa szczególne gatunki róży – damasceńską (Rosa damascena) i stulistną (Rosa centifolia). Obie charakteryzują się bardzo głębokim, słodkim i intensywnym zapachem, a w ich aromacie można odnaleźć delikatną nutę miodu. Zapach wód różanych uchodzi za wyjątkowo romantyczny.

Esencja z róży

Olejek różany może zawierać nawet do 370 różnych składników. Świeże płatki róż zbiera się we wczesnoporonnych godzinach, kiedy zapach jest najpiękniejszy i najbardziej intensywny. Jeszcze tego samego dnia kwiaty należy poddać destylacji w celu uzyskania olejku eterycznego. Aby uzyskać 1 kilogram esencji różanej, należy zebrać ok. 3500 kilogramów płatków.

Perfumy o zapachu róży nigdy nie wychodzą z mody. Są klasyczne i niezwykle stylowe. Wybierz zapach, który najbardziej pasuje do Ciebie.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.